Rehabilitacja oddechowa - rozwiń , Nos i zatoki

Nebulizator do oczyszczania zatok Flaem Nuova Rhino Clear

Opis

Irygator do oczyszczania zatok Rhino Clear NIE jest samodzielnym produktem do inhalacji. Jest przystawką, która działa w połączeniu z większością sprężarek do aerozoloterapii (kompresory inhalatorów). 

Nebulizator/irygator Rhino Clear to łatwe w obsłudze i efektywne urządzenie przydatne w leczeniu zatok przynosowych i górnych partii dróg oddechowych.

Wytwarza strumień cząstek o stosunkowo dużej średnicy (prawie 50% cząsteczek między 10 a 50 mikrona) i dużej wydajności (5 ml/min.), które po wejściu do jam nosowych i gardła, nawadniają, rozmiękczają i pomagają usuwać śluz, dzięki ciśnieniu jakie wywierają na błony śluzowe. Wszystkie szkodliwe substancje spływają do specjalnej komory.

Aparat ten wyposażony jest w 3 końcówki donosowe o różnych rozmiarach, dzięki czemu nadaje się dla pacjentów w każdym wieku (0-3, 3-12, >12)

Nebulizator został zbudowany  z bioprzyjaznego i nietoksycznego materiału, posiada ergonomiczną obudowę komfortową w użytkowaniu.

Zastosowanie:

  • do fizjologicznej irygacji jam nosowych (roztworem soli fizjologicznej lub wodą termalną) - pomaga w higienie jam nosowych u dzieci,
  • u dorosłych ułatwia wykonywanie fizjologicznych irygacji nosa i może być stosowany przed terapią wziewną dróg oddechowych by wspomóc podawanie leku
  • do irygacji leczniczej u dzieci i dorosłych

Podawanie leków z użyciem irygatora musi poprzedzać konsultacja z lekarzem lub farmaceutą, który określa rodzaj leku, dawkowanie i okres leczenia.

Części użytkowe przeznaczone są do dezynfekcji i sterylizacji (do 134 st.C).

W skład zestawu wchodzą:

  • irygator do nosa Rhino Clear ze zbiornikiem na lek i zbiornikiem zwrotnym
  • trzy końcówki donosowe (3 rozmiary)

Dostępna jest inna wersja Rhino Clear Sprint, jako samodzielne i mobilne urządzenie zasilane bateriami - dla osób, które nie posiadają inhalatora.

 

Dane techniczne

 

Producent

FLAEM NUOVA

Gwarancja

2 lata

Prędkość zabiegu

10ml NaCl 0,9% / 2minuty (1ml/12sek.)

Tryb pracy

zgodny z trybem kompresora

Przepływ roboczy

5 ml/min

Maksymalna pojemność nebulizatora

10 ml

Sterylizacja

do 134C - do 10 minut

 

Uwagi

Koszt dostawy zależny od wybranej formy wysyłki.

Koszt przesyłki

0zł - odbiór osobisty

15,00zł - przesyłka kurierska przedpłata

20,00zł - przesyłka kurierska pobranie

Produktu nie wysyłamy pocztą.

Przy zamówieniach większej ilości sztuk lub zamówieniach mieszanych przesyłka będzie wyceniana indywidualnie.

WAŻNE: Produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania zgodnie z art. 96 ust.6 ustawy z dnia 6.09.2011r. Prawo Farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r Nr 45 poz.271 z późniejszymi zmianami). 

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest możliwy, jeśli:

• Towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony.

• Zwracane towary muszą być kompletne (nie mogą być pozbawione zawieszek, metek).

• Produkty kosmetyczne oraz inne towary, które ze względów higienicznych powinny być oryginalnie opakowane muszą być zwrócone w nienaruszonym opakowaniu.

• Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze.

Cena brutto:92,00PLN
  • Producent:

    Flaem Nuova Italy

  • Stan techniczny:Nowy