Rehabilitacja oddechowa - rozwiń , Nos i zatoki

Nebulizator do oczyszczania zatok Flaem Nuova Rhino Clear Ergo do sterylizacji

Opis

Irygator do oczyszczania zatok Rhino Clear Ergo NIE jest samodzielnym produktem do inhalacji. Jest przystawką, która działa w połączeniu z większością sprężarek do aerozoloterapii (kompresory inhalatorów). 

Nebulizator/irygator Rhino Clear Ergo to łatwe w obsłudze i efektywne urządzenie przydatne w leczeniu zatok przynosowych i górnych partii dróg oddechowych o ergonomicznym kształcie ułatwiającym wykonywanie zabiegu.

Uruchomienie strumienia aerozolu odbywa się poprzez zamknięcie palcem otworu na obudowie nebulizatora. To rozwiązanie umożliwia wyłączenie podawania aerozolu bez konieczności każdorazowego wyłączania kompresora.

Wytwarza strumień cząstek o stosunkowo dużej średnicy (prawie 50% cząsteczek między 10 a 50 mikrona) i dużej wydajności (5 ml/min.), które po wejściu do jam nosowych i gardła, nawadniają, rozmiękczają i pomagają usuwać śluz, dzięki ciśnieniu jakie wywierają na błony śluzowe. Całość wydzieliny spływa do specjalnej komory.

Aparat ten wyposażony jest w 3 końcówki donosowe o różnych rozmiarach, dzięki czemu nadaje się dla pacjentów w każdym wieku (0-3, 3-12, >12 r.ż.)

Nebulizator został zbudowany  z bioprzyjaznego i nietoksycznego materiału, posiada ergonomiczną obudowę komfortową w użytkowaniu (wolne od BPA, wolne od ftalanów, zgodne z europejskim standardem: EN 10993-1. CE0051).

Zastosowanie:

  • do fizjologicznej irygacji jam nosowych (roztworem soli fizjologicznej lub wodą termalną) - pomaga w higienie jam nosowych u dzieci,
  • u dorosłych ułatwia wykonywanie fizjologicznych irygacji nosa i może być stosowany przed terapią wziewną dróg oddechowych by wspomóc podawanie leku
  • do irygacji leczniczej u dzieci i dorosłych

Podawanie leków z użyciem irygatora musi poprzedzać konsultacja z lekarzem lub farmaceutą, który określa rodzaj leku, dawkowanie i okres leczenia.

Części użytkowe przeznaczone są do dezynfekcji i sterylizacji (do 134 st.C).

W skład zestawu wchodzą:

  • irygator do nosa Rhino Clear Ergo ze zbiornikiem na lek i zbiornikiem zwrotnym
  • trzy końcówki donosowe (3 rozmiary)

Dostępna jest inna wersja Rhino Clear Sprint, jako samodzielne i mobilne urządzenie zasilane bateriami - dla osób, które nie posiadają inhalatora.

 

Dane techniczne

 

Producent

FLAEM NUOVA

Gwarancja

2 lata

Prędkość zabiegu

10ml NaCl 0,9% / 2minuty (1ml/12sek.)

Tryb pracy

zgodny z trybem kompresora

Przepływ roboczy

5 ml/min

Maksymalna pojemność nebulizatora

10 ml

Sterylizacja

do 134C - do 10 minut

 

Uwagi

Koszt dostawy zależny od wybranej formy wysyłki.

Koszt przesyłki

0zł - odbiór osobisty

15,00zł - przesyłka kurierska przedpłata

20,00zł - przesyłka kurierska pobranie

Produktu nie wysyłamy pocztą.

Przy zamówieniach większej ilości sztuk lub zamówieniach mieszanych przesyłka będzie wyceniana indywidualnie.

WAŻNE: Produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania zgodnie z art. 96 ust.6 ustawy z dnia 6.09.2011r. Prawo Farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r Nr 45 poz.271 z późniejszymi zmianami). 

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest możliwy, jeśli:

• Towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony.

• Zwracane towary muszą być kompletne (nie mogą być pozbawione zawieszek, metek).

• Produkty kosmetyczne oraz inne towary, które ze względów higienicznych powinny być oryginalnie opakowane muszą być zwrócone w nienaruszonym opakowaniu.

• Pozostałe towary powinny być zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze.

Cena brutto:92,00PLN
  • Producent:

    Flaem Nuova Italy

  • Stan techniczny:Nowy